Zwędzili prawie 2,5 tony mięsa. Na gorącym uczynku zatrzymał ich pracodawca

i

Autor: KPP Nidzica Nidzica. Zwędzili prawie 2,5 tony mięsa. Na gorącym uczynku zatrzymał ich pracodawca

Zwędzili prawie 2,5 tony mięsa z ubojni. Na gorącym uczynku złapał ich pracodawca

2021-11-25 11:40

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Nidzica, którzy podejrzani są o kradzieże w ubojni, w której pracowali. Według ustaleń policjantów zatrzymany 46-latek przez 2 lata wyniósł z terenu zakładu łącznie blisko 2500 kg wieprzowiny, powodując straty w kwocie ponad 38 000 zł. W ostatnich miesiącach przestępczego procederu dołączył do niego jego 55-letni kolega z pracy.

Zgłoszenie dotyczące kradzieży mięsa z podnidzickiej ubojni policjanci otrzymali w połowie listopada. Z ustaleń policjantów wynikało, że dwóch mężczyzn w wieku 46 i 55 lat, zostało ujętych przez swojego pracodawcę na gorącym uczynku kradzieży. W bagażniku samochodu osobowego marki VW, należącego do 46-latka, właściciel firmy ujawnił około 130 kg wieprzowiny. Jakby tego było mało, to badanie stanu trzeźwości jednego z ujętych pracowników wykazało, że do pracy stawił się mając ponad 2 promile alkoholu. Nieuczciwi pracownicy prosto z zakładu pracy trafili do policyjnej celi.

— W toku dalszych czynności ustalone zostało, że 46-latek regularnie przez ostatnie 2 lata okradał nidzickiego przedsiębiorcę. W ostatnich miesiącach do przestępczego procederu postanowił dołączyć jego 55-letni kolega. W sumie, od początku tej „działalności” z ubojni mogło zostać skradzione blisko 2500 kg mięsa wieprzowego. Podejrzani swoim działaniem narazili pracodawcę na straty w kwocie ponad 38 000 zł — informuje sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowa nidzickiej policji.

46-latek usłyszał łącznie 49 zarzutów kradzieży. Drugi z podejrzanych, 55-letni mieszkaniec gminy Nidzica, usłyszał 4 zarzuty kradzieży, których miał dokonać wspólnie i w porozumieniu w 46-latkiem i przyznał się do ich popełnienia. Niebawem o losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Super Raport (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz Andrzej Kostyra - dziennikarz i komentator sportowy) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 55-latek nie uniknie odpowiedzialności za podejmowanie czynności zawodowych w miejscu pracy będąc pod wpływem alkoholu.

Źródło: Zwędzili prawie 2,5 tony mięsa z ubojni. Na gorącym uczynku złapał ich pracodawca