Strzelnica Płock

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Każdy może poczuć się jak John Wick. W Płocku powstała wirturalna strzelnica

2023-03-06 6:50

W gmachu Akademii Mazowieckiej w Płocku, przy ul. Gałczyńskiego 28, uruchomiono system szkoleniowo-treningowy „Pojedynek”. Jest to multimedialny i przenośny system strzelecki, opracowany na potrzeby rynku cywilnego.

W pracowni można ćwiczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem kilku rodzajów broni treningowej, zarówno krótkiej jak i długiej. Na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich można mierzyć do celów ruchomych przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności. Powstanie „wirtualnej strzelnicy” pozwala na doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się prawdziwą bronią. Dla studentów Akademii Mazowieckiej w Płocku jest to niezmiernie ważny element praktycznego kształcenia na kierunkach związanych z bezpieczeństwem.

Nowo otwarty wirtualny system strzelecki w Akademii Mazowieckiej w Płocku wspiera filary bezpieczeństwa oraz jest jednym z innowacyjnych warsztatów kształcenia. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 150 000 zł i została sfinansowana w całości ze środków budżetu Miasta Płocka.

Źródło: Każdy może poczuć się jak John Wick. W Płocku powstała wirtualna strzelnica