Kierowca autokaru miał zawieźć wycieczkę do Włoch... Ale miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kierowca autokaru miał zawieźć wycieczkę do Włoch... Ale miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

2022-01-28 9:39

W Płocku podczas kontroli autokaru, który wyjeżdżał z wycieczką do Włoch, policjanci ustalili, że jego 49-letni kierowca ma, wystawiony w połowie 2021 r., sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie on sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze tamtejszego wydziału ruchu drogowego udali się na zaplanowaną kontrolę autokaru, zgłoszoną przed wyjazdem grupy osób na wycieczkę do Włoch.

"Kierowca autokaru miał wyruszyć w liczącą ponad tysiąc kilometrów trasę. Policjanci jak zawsze wnikliwie sprawdzili pojazd. Stan techniczny nie wzbudził zastrzeżeń funkcjonariuszy. Jednak po sprawdzeniu uprawnień kierowcy okazało się, że od połowy 2021 r. 49-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów" - przekazała asp. Kowalska. Dodała, iż w związku z ustaleniami policjantów nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. "Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności" - podkreśliła.

Asp. Kowalska przypomniała, że już z początkiem przyszłego tygodnia uczniowie z woj. mazowieckiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym, jak zapowiedziała, "policjanci podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym i kontrolują autokary oraz kierowców wiozących osoby na zimowy wypoczynek". "Apelujemy do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów, którymi podróżują dzieci. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z policją" - zaznaczyła asp. Kowalska.

Trasa Uniwersytecka jest już przejezdna! Kierowcy czekali na to prawie rok

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:
Źródło: Kierowca autokaru miał zawieźć wycieczkę do Włoch... Ale miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów