Police

i

Autor: pixabay.com

Kolejni kierowcy przyłapani! Grupa Speed nie próżnuje

2022-02-22 12:11

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym

"Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry"

"Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego"

"W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1124 wykroczenia na drogach garnizonu mazowieckiego, 857 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 11 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 987 mandatów, a w 27 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 34 dowody rejestracyjne, a także 3 pijanych kierowców, jednego kierowcę bez uprawnień oraz jednego z zakazem sądowym"

Źródło: Kolejni kierowcy przyłapani! Grupa Speed nie próżnuje