Balony

i

Autor: Pixabay

Niebieskie Balony na płockim niebie. Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2023-03-28 8:57

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada corocznie 2 kwietnia. W Płocku będziemy świętować już w piątek 31 marca.

Tego dnia o godzinie 12 spotkamy się na Starym Rynku, gdzie dzieci i młodzież ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi oraz podopieczni stowarzyszeń działających na rzecz osób z autyzmem wypuszczą w niebo niebieskie balony. Ponadto od 30 marca do 2 kwietnia ratusz będzie podświetlony na niebiesko.

– W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wypuścimy niebieskie balony jako wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Chcemy w ten sposób zwiększyć świadomość społeczną na temat autyzmu oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z autyzmem. Symbolem solidarności z nimi jest kolor niebieski.

Źródło: Niebieskie Balony na płockim niebie. Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu