i

Autor: Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Twierdz Płock znowu obroniona! Nafciarze wygrali z Cracovią!

2021-11-29 12:36

Za nami mecz 16. kolejki piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. W jego ramach podopieczni trenera Macieja Bartoszka mierzyli się na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku z zespołem Cracovii. Po koncertowej pierwszej połowie i nieco słabszej dla Nafciarzy drugiej - mecz zakończył się wynikiem 2 do 1 dla płocczan po bramkach Szwocha i Vallo

"Cóż, nie jest łatwo w jakiś długi sposób komentować przegrany mecz. Niestety Wisła okazała się lepsza o jedną bramkę i wygrała. Musimy wyciągnąć wnioski. W meczu z Rakowem było podobnie. Pierwsza połowa do zapomnienia, w drugiej było zdecydowanie lepiej, ale okazuje się, że brakło nam czegoś więcej, by zremisować" - trener Cracovii, Jacek Zieliński

"Na wstępie chciałem pogratulować nam wszystkim tego zwycięstwa. Przede wszystkim mojemu sztabowi, zawodnikom, ale również kibicom, sympatykom. Wracając do spotkania, w pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo. Bardzo dużo intensywności. Można powiedzieć, że wszystkie założenia się sprawdzały. Takich meczów w naszym wykonaniu chciałbym oglądać więcej. W drugiej połowie popełniliśmy kilka niepotrzebnych błędów. Cracovia zdobyła kontaktową bramkę. Był pomysł, od momentu kiedy było 2:1, wykonaliśmy kilka zmian. Chcieliśmy wykorzystać kontry, które mieliśmy, ale niestety nie udało nam się strzelić tej trzeciej bramki, co spowodowało, że do końca musieliśmy walczyć o to zwycięstwo. Cracovia w ostatnich minutach rzuciła wszystko, co miała. Tym bardziej cieszą takie mecze, które nie przychodzą łatwo, a potrafimy w trudnych sytuacjach się wybronić. Cieszę się bardzo z tego, że nie przegraliśmy w tej rundzie żadnego meczu u siebie" - trener Nafciarzy, Maciej Bartoszek

Nafciarze po 16. kolejkach uzbierali na swoim koncie 23 punkty i utrzymują się na 7 miejscu w PKO BP Ekstraklasie. Kolejną okazję do powiększenia swojego dorobku będą mieli już w piątek 3 grudnia kiedy to zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek piłkarze i kibice usłyszą punktualnie o godzinie 18:00

Po meczu rozpocznie się odliczanie do kolejnych Derbów Mazowsza w których Wisła Płock zmierzy się przy Łukasiewicza 34 z Legią Warszawa, ale to 12 grudnia

Źródło: Twierdza Płock znowu obroniona! Nafciarze wygrali z Cracovią!