Boże Ciało

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

Boże Ciało w Poznaniu: ulicami miasta przejdą procesję

2021-05-31 10:38

W czwartek 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania jak co roku wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie następującymi ulicami: Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. W tym czasie na trasie procesji mogą występować utrudnienia w ruchu.

Zakończenie procesji przewidziane jest o godz. 13.00 na placu katedralnym.

Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosi Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, który przedstawi także neoprezbiterów. Kazania przy trzech ołtarzach podczas procesji w nawiązaniu do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego wygłosi ks. prof. Jacek Hadryś.

Procesje odbędą się także w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Program duszpasterski Kościoła proponuje następujące hasła przy poszczególnych ołtarzach: 1. Wieczerza, która przemienia życie; 2. Bez Boga na zawsze głodny; 3. Eucharystia, która leczy; 4. Wieczerza przełamuje samotność.

Przypominamy o konieczności respektowania stosownych rozporządzeń sanitarnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych.

Raport z Opalenicy. Siódmy dzień zgrupowania
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Boże Ciało w Poznaniu: ulicami miasta przejdą procesję