Jakie będzie najbliższe 5 lat dla Poznania? Jacek Jaśkowiak podsumował dwie kadencje i powiedział, co czeka mieszkańców

i

Autor: Radio Eska Jakie będzie najbliższe 5 lat dla Poznania? Jacek Jaśkowiak podsumował dwie kadencje i powiedział, co czeka mieszkańców

polityka

Jakie będzie najbliższe 5 lat dla Poznania? Jacek Jaśkowiak podsumował dwie kadencje i powiedział, co czeka mieszkańców

2024-04-24 8:37

Jacek Jaśkowiak będzie rządził Poznaniem przez kolejne 5 lat. Prezydent stolicy Wielkopolski odwiedził studio Radia Eska i opowiedział m.in., jak będzie wyglądać jego ostatnia kadencja. Były też pytania, na które nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Całą rozmowę możecie przesłuchać poniżej.

Jacek Jaśkowiak prezydentem Poznania. Polityk podsumował wybory

Jacek Jaśkowiak jest prezydentem Poznania od 2014 roku. W minioną niedzielę (21 kwietnia) zapewnił sobie reelekcję. W II turze pokonał znacząco kandydata Zjednoczonej Prawicy - Zbigniewa Czerwińskiego. Jaśkowiak odwiedził poznańskie studio Radio Eska, aby opowiedzieć o ostatnich latach, a także o przyszłości Poznania. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu wyborów i frekwencji, która była bardzo niska. - Dla mnie 110 tysięcy głosów to znaczący wynik. To, że frekwencja była niższa niż byśmy chcieli, to jest zmęczenie wyborami. To zrozumiałe, że część osób ma przesyt wyborów - mówił w rozmowie z redaktorem Michałem Krasoniem.

Miały być tylko dwie kadencje

Jacek Jaśkowiak po raz pierwszy na urząd prezydenta Poznania został wybrany w 2014 roku. Wówczas zarzekał się, że będzie chciał piastować urząd maksymalnie dwie kadencje. Co się zmieniło?

- Przede wszystkim to, że się nie udało wielu rzeczy zrobić. Z uwagi na zmiany, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. W skali roku to jest 600 milionów złotych mniej. Gdybyśmy mieli życzliwy rząd to byłoby dużo łatwiej zrobić to co chcielibyśmy zrobić - opowiadał.

Dla mieszkańców Poznania niezwykle ważne są remonty, a także komunikacja miejska. Tych tematów nie zabrakło w blisko 20-minutowej rozmowie z prezydentem miasta. Jaśkowiak przyznał także na co wydane zostaną pieniądze z KPO. - Mamy wszystko poukładane - mówił.

Prezydent Poznania nie chciał jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o zmianach na placu Kolegiackim. Od dawna mówi się, że wiceprezydentem nie będzie już Mariusz Wiśniewski. Tego Jaśkowiak nie chciał powiedzieć, ale zdradził, że jednym z jego zastępców będzie kobieta.

Jacek Jaśkowiak w rozmowie opowiedział, jakie będzie najbliższe 5 lat dla Poznania, a także przyznał, choć niejednoznacznie, co będzie robił po upływie ostatniej kadencji.

Całą rozmowę możecie wysłuchać poniżej. Będzie ona także emitowana w środę (24 kwietnia) o godz. 21:45 na antenie Radia Eska Poznań na 93 FM.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY MICHAŁA KRASONIA Z JACKIEM JAŚKOWIAKIEM

Wybory samorządowe 2024. II tura wyborów prezydenckich w Poznaniu

Źródło: Jakie będzie najbliższe 5 lat dla Poznania? Jacek Jaśkowiak podsumował dwie kadencje i powiedział, co czeka mieszkańców