Na Wildzie uruchomiona zostanie specja;lna linia autobusowa za tramwaj T2

i

Autor: Poznan.pl Na Wildzie uruchomiona zostanie specja;lna linia autobusowa "za tramwaj" T2

Dodatkowy autobus na Wildzie. Wszystko przez remont

2021-12-13 13:02

Od 13 grudnia w celu poprawy dojazdu komunikacją publiczną w rejon Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi przy ulicy 28 Czerwca 1956r. uruchomiona zostanie autobusowa linia "za tramwaj" T2. Od poniedziałku (13 grudnia), z uwagi na rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji na Wildzie tramwaje będą kursować wyłącznie przez ulice Wierzbięcice i Górną Wildę, natomiast trasa tramwajowa na ul. 28 Czerwca (od rynku Wildeckiego do ul. Hetmańskiej) zostanie wyłączona z ruchu tramwajowego.

W poniedziałek, 13 grudnia, rozpoczną się prace w ramach kolejnego etapu modernizacji torowisk w ciągu ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Tym razem przebudowywany będzie odcinek ulicy 28 Czerwca 1956r. od skrzyżowania z ulicami Wierzbięcice i Górna Wilda do skrzyżowania z ulicami Kilińskiego i Krzyżową. Prace spowodują konieczność zamknięcia trasy tramwajowej na ul. 28 Czerwca 1956 r. od  (od rynku Wildeckiego do ul. Hetmańskiej). Wymusi to zmiany na linii tramwajowych numer 2, 9 i 10, które tradycyjnie obsługują Wildę. "Dwójka" zostanie zawieszona (na Ogrodach i Jeżycach zastąpi ją linia nr 3, a na Dębcu linie nr 11 i 39), natomiast "dziewiątka" będzie kursować wyłącznie ulicami Wierzbięcice i Górna Wilda, a "dziesiątka" z Dębca PKM pojedzie zmienioną trasą.

W celu wzmocnienia obsługi komunikacyjnej realizowanej kursującą w podstawowej częstotliwości linią nr 9 w rejon Wierzbięcic i Górnej Wildy skierowana zostanie także linia nr 18. Pasażerów zachęcamy także do korzystania (w miarę możliwości) z linii autobusowej nr 171, której trasa przebiega m.in. ulicami: Rolną, 28 Czerwca 1956 r., Roboczą i Przemysłową.

Linia zastępcza "za tramwaj" T2

Przygotowując się do zmian w komunikacji wynikających z kolejnego etapu przebudowy trasy tramwajowej na ul. 28 Czerwca, w pierwszej kolejności sprawdzona została możliwość uruchomienia specjalnej linii tramwajowej od Dębca do tymczasowego rozjazdu torowego pomiędzy przystankiem Kosińskiego a skrzyżowaniem z ul. Krzyżową. Niestety, uwarunkowania dotyczące zasilania tego odcinka trasy tramwajowej (m.in. stan i możliwości infrastruktury elektroenergetycznej) nie pozwoliły na wprowadzenie takiego - w oczywisty sposób najkorzystniejszego dla pasażerów - rozwiązania. Również z tego powodu możliwe jest uruchomienie tylko dwóch linii tramwajowych na odcinku Wierzbięcice - Rynek Wildecki - Górna Wilda - Półwiejska.

Bardzo szczegółowo przeanalizowano uwarunkowania przestrzenne i organizacyjne pod kątem możliwości uruchomienia autobusowej linii "za tramwaj". Parametry wildeckich ulic oraz geometria skrzyżowań poważnie ograniczają możliwość wytyczenia w tym rejonie trasy autobusu, jednak chcąc zminimalizować niedogodności dla pasażerów, udało się znaleźć możliwe do wdrożenia rozwiązanie.

Od poniedziałku 13 grudnia na trasie od Dębca/PKM ulicą 28 Czerwca do przystanku Kosińskiego będzie kursował autobus T2 na tzw. linii "za tramwaj".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Co wiesz o Metallice? Szybki Quiz

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się trasa promująca 'Black Album'
Metallica powróciła na listę Billboardu! Wszystko dzięki 'Czarnemu albumowi'

Linia T2

DĘBIEC PKM - 28 Czerwca 1956r. - KOSIŃSKIEGO

powrót: KOSIŃSKIEGO - 28 Czerwca 1956r. - Krzyżowa - Dolna Wilda - Chłapowskiego - 28 Czerwca 1956r. - DĘBIEC PKM

Autobus T2 będzie się zatrzymywał na istniejących przystankach tramwajowych i autobusowych.

ZTM będzie także na bieżąco obserwować sytuację i monitorować stan napełnienia autobusów na liniach 171 i 176, tak by w razie zaistnienia takiej konieczności dokonać stosownych zmian w rozkładzie jazdy, np. poprzez uruchomienie dodatkowych kursów w godzinach, kiedy będzie to konieczne.

Źródło: Dodatkowy autobus na Wildzie. Wszystko przez remont