film

i

Autor: Pixabay.com

Film kryminalny kręcono w stolicy Wielkopolski

2022-02-16 17:08

Filmowcy w stolicy Wielkopolski spędzili 11 dni.

Wiemy, że jest to historia oparta na faktach, na wydarzeniu, które miało miejsce w latach 80-tych w Gnieźnie. Poznań jest elementem tej historii, ponieważ sprawę kryminalną, o której film opowiada prowadził milicjant z komendy z Poznania. 

- mówi Michał Ferlak - Koordynator Projektu POZNAN FILM COMMISSION i dodaje, że premiera filmu pod tytułem Święty zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

W produkcji będzie można zobaczyć między innymi ulicę Gwarną, Kantaka, czy Krasińskiego na Jeżycach.Na ulicy św. Marcin filmowane były budynki Alfy.

Bardzo ciekawie wyglądają wnętrza Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Głogowskiej, tam jest przepiękna aula, właśnie taka epokowa, która super oddała klimat. Tam była kręcona konferencja prasowa, która miała związek z fabułą tego filmu. Hala Arena udawała Lotnisko Ławica. 

W głównych rolach obsadzono Wielkopolanina Mateusza Kościukiewicza, a także Leszka Lichotę, czy Lenę Górę. Reżyserem filmu jest Sebastian Buttny.

Vito Bambino i Sanah łączą siły!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Film kryminalny kręcono w stolicy Wielkopolski