IMGW: W Wielkopolsce wciąż ma intensywnie padać!

2021-08-23 13:39 Marcin Paczkowski PAP.
Deszcz, ulewa, pogoda
Autor: Pixabay Dolnośląskie. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla większości naszego województwa dotyczące intensywnych opadów deszczu. Dziś zmieniono stopień ostrzeżenia na drugi. Deszcz ma z nami zostać przez cały poniedziałek oraz jeszcze przez kolejną noc, aż do wtorku rana. Padać może naprawdę mocno!

- Nadal prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Od godzin rannych do 12.00 miejscami spadło 30-40 mm opadu. Prognozowana wysokość opadu do końca ważności Ostrzeżenia do 70 mm - czytamy w komunikacie IMGW.

IMGW równocześnie w ostrzeżeniu hydrologicznym informuje o możliwych gwałtownych wzrostach wód w mniejszych rzekach i zlewniach zurbanizowanych na terenie Wielkopolski.

ULEWY W CAŁYM KRAJU

Jak wyjaśnia IMGW - właśnie w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie obowiązuje alert trzeciego stopnia, opady będą największe. Należy tam spodziewać się opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. "Od godzin nocnych do godz. 12 miejscami spadło 50-60 mm opadu. Prognozowana wysokość opadu do końca ważności ostrzeżenia wynosi do 110 mm" - informuje Instytut.

Z kolei na Lubelszczyźnie, części Dolnego Śląska oraz w woj. lubuskim obowiązuje alert drugiego stopnia. Na tym terenie prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 70 mm, a lokalnie 80 mm.

Na Mazowszu, w Wielkopolsce, w woj. łódzkim, opolskim, świętokrzyskim, śląskim, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Według IMGW prognozowane są tam opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. "Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm, możliwe punktowe kumulacje opadów do 50 mm" - przekazał Instytut.

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Bitwa pod Grunwaldem odbyła się w roku?
Źródło: IMGW: W Wielkopolsce wciąż ma intensywnie padać!
Nasi Partnerzy polecają