Kolejna historyczna kamienica na Jeżycach odzyska dawny blask

i

Autor: Poznan.pl Kolejna historyczna kamienica na Jeżycach odzyska dawny blask

Kolejna historyczna kamienica na Jeżycach będzie odnowiona!

2021-11-09 8:29

Remont elewacji frontowej, naprawa dachu czy likwidacja nieekologicznych pieców kaflowych - to tylko niektóre elementy kompleksowej modernizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Szamarzewskiego. Prace już się rozpoczęły i potrwają do końca 2022 roku.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje program remontów. Kamienica przy ul. Szamarzewskiego 21 ma charakter neoklasycystyczny. Od frontu obiekt ozdobiono detalem architektonicznym, sztukateriami czy balkonami z kutymi balustradami. 

Tak jak ma to miejsce przy każdej kompleksowej modernizacji, zakres prac jest bardzo szeroki. Remont obejmie zarówno lokale mieszkalne, jak i części wspólne budynków - frontowego i oficyn. W zakres prac wejdzie naprawa dachu i jego docieplenie. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie czynności zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu wymianie ulegnie stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów i klatki schodowej.

Co więcej, ZKZL dokona także wymiany instalacji elektrycznej, teletechnicznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo w ramach walki ze smogiem zlikwidowane zostaną 22 piece kaflowe, a cała kamienica będzie przyłączona do cieplika miejskiego.  

Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 7 mln zł. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Kolejna historyczna kamienica na Jeżycach będzie odnowiona!