Ma być ciszej, wygodniej i docelowo także szybciej

i

Autor: PKP Intercity

Ma być ciszej, wygodniej i docelowo także szybciej

2022-01-19 20:38

Odbiór pierwszych ośmiu nowych wagonów i dwóch zmodernizowanych lokomotyw zamówionych przez PKP Intercity odbył się w poznańskiej Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski.

Z wagonów mają być zadowoleni przede wszystkim pasażerowie.

Konstrukcja pudła jest dużo sztywniejsza, co powoduje, że wagon będzie bardziej komfortowy, będzie mniej hałasu. Plus cała elektronika. System informacji pasażera, Wi-Fi porządne, z dużym transferem danych i wzmocnienie sygnału GSM, tak żeby można było swobodnie rozmawiać przez telefon komórkowy podczas jazdy.

Mówi Prezes Zarządu FPS H. Cegielski Krzysztof Laskowski. Nowe maszyny przystosowane są do podróży z prędkością 200 km/h.

Będą to wagony klasy drugiej bezprzedziałowe, wagony klasy pierwszej, wagony klasy drugiej przedziałowe. Będą również wagony bezprzedziałowe do przewozu między innymi rowerów. Będą to też wagony do przewozów osób z niepełnosprawnościami.

Mówi prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk. W sumie na szynach ma się pojawić 81 nowych wagonów. Będą kursowały na liniach polskich między dużymi miastami oraz na trasach międzynarodowych, w tym do Berlina czy Wiednia.​

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Źródło: Ma być ciszej, wygodniej i docelowo także szybciej