Na ul. Królowej Jadwigi pojawiła się już nowa nawierzchnia chodnika

2020-12-30 7:25 marc
Nowa nawierzchnia chodnika na ul. Królowej Jadwigi
Autor: Poznan.pl

Na pierwszych fragmentach przebudowywanego chodnika po północnej stronie ul. Królowej Jadwigi pojawiła się nowa nawierzchnia. W efekcie robót prowadzonych na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej poprawi się funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie i bezpieczeństwo ruchu.

Rozpoczęte pod koniec listopada prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zakończył już budowę kanału technologicznego, przystąpił do wykonania nowej konstrukcji i nawierzchni chodnika oraz miejsc postojowych. 

- Planując inwestycje na terenie miasta, pamiętamy też o drobnych rzeczach, które ułatwiają życie mieszkańcom. Nowa nawierzchnia na często uczęszczanej przez poznaniaków i turystów ul. Królowej Jadwigi, znajdującej się w ścisłym centrum, na pewno wpłynie na komfort i bezpieczeństwo pieszych - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W zakres inwestycji, oprócz przebudowy chodnika na ul. Królowej Jadwigi, wchodzą także nasadzenia 15 wiązów, lilaków i irg szwedzkich oraz założenie trawników. Termin pojawienia się nowej zieleni będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Na przebudowanym odcinku chodnika zamontowane zostaną też kosze na śmieci i ławki.

Kradli paliwo na potęgę

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Na ul. Królowej Jadwigi pojawiła się już nowa nawierzchnia chodnika
Nasi Partnerzy polecają