Międzynarodowe Targi Poznańskie

i

Autor: Grupa MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie

Nauka dwóch nowych zawodów będzie oferowana tylko w Poznaniu!

2022-01-19 19:37

Poznańscy uczniowie jako pierwsi w Polsce będą mogli zdobyć zawód związany z branżą targowo-wystawienniczą.

W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu uczniowie od września będą mogli uczyć się na dwóch nowych kierunkach: Monter Konstrukcji Targowo-Wystawienniczych oraz Technik Obsługi Przemysłu Targowo-Wystawienniczego. Jak zaznacza Zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, oba zawody dają duże możliwości.

To jest połączenie kilku sztuk, bo można być stolarzem targowym, można być monterem, a jednocześnie trzeba być osobą bardzo wszechstronną. Tu nie ma schematów, tu każde stoisko jest inne. Tutaj człowiek uczy się także współpracy z grafikami, z projektantami, z elektrykami.

Jak zaznaczają specjaliści, pomysł utworzenia zawodów związanych z branżą targowo-wystawienniczą jest dobry, bo brakuje wykwalifikowanych osób.

Podróżując po krajach Europy, zwiedzając tak urocze miasta jak Barcelona, Paryż, Londyn czy Amsterdam, zawsze na stoiskach targowych słychać głos z Polski, słychać głos polskich pracowników.

Mówi prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski, który zwraca także uwagę na to, że dzisiejsze wystawy to nie tylko zabudowa i wyposażenie stoisk, ale również nowe technologie audiowizualne i cyfrowe. Jak dodaje, kształcenie specjalistów z tej branży jest tym bardziej potrzebne, bo Polska jest liderem zabudowy stoisk targowych w Europie.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Nauka dwóch nowych zawodów będzie oferowana tylko w Poznaniu!