Telefon

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com

NFZ szuka wsparcia w studentach. Proponuje praktyki na infolinii o szczepieniach

2021-01-07 17:00

Studenci dwóch poznańskich uczelni zasilą infolinie NFZ-u i tym samym - wesprą walkę z pandemią. Zgłaszać się można jeszcze tylko dzisiaj.

Do pracy, która potem zostanie wpisana w poczet praktyk studenckich, mogą się zgłaszać studenci Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego. Od drugiej połowy stycznia wybrani wesprą Telefoniczną Informację Pacjenta i Infolinię Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19.

Bardzo się cieszymy, że studenci odpowiedzieli na apel NFZ-u. Do tej pory zgłosiło się do nas ponad 20 osób. Fundusz poprosił nas o nabór 10 - 15 osób - mówi Przemysław Stanula  z biura prasowego UAM.

Praktyki potrwają trzy miesiące, a studenci będą pracować dla NFZ-u zdalnie - 10- 15 godzin tygodniowo. Każdy, kto chce pomóc, musi mieć profil zaufany.​ Chętni mogą się zgłaszać jeszcze tylko dzisiaj na adresy: [email protected] oraz [email protected]. Studenci z poznańskich uczelni wspierali już służbę zdrowia w walce z epidemią. Jesienią zeszłego roku pracowali woluntaryjnie dla sanepidu.

Zamieszki w USA. Dantejskie sceny przez Kapitolem.

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?