PIJANA dróżniczka zamknęła rogatki z mężczyzną na torowisku. Grozi jej do 5 lat za kratkami

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Didgeman

Nieodpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowych to jeden z większych grzechów Wielkopolan!

2021-10-28 16:50

Przez to jesteśmy w czołówce regionów z największą liczbą wypadków. W tym roku doszło tu do 20 zdarzeń, w których zginęły 4 osoby.

Plasuje nasz region na szczycie tabeli. Do najczęściej stwierdzanych przez policjantów przyczyn takich wypadków, należy zaliczyć: wjeżdżanie na przejazd kolejowy pomimo puszczonych zapór, albo ignorowanie czerwonego światła i znaku STOP.

​ - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji

Dlatego PKP prowadzi 2 akcje - „Bezpieczny przejazd” i "Żółta Naklejka" - mówi Radosław Śledziński z Polskich Kolei Państwowych

Odsyłam na stronę bezpieczny-przejazd.pl, gdzie ku przestrodze publikowane są także nagrania zdarzeń ukazujące skutki nieodpowiedzialnych zachowań na przejazdach kolejowo-drogowych.

Ta druga kampania jest szczególnie ważna, bo może uratować komuś życie. Na Żółtej Naklejce znajdziemy indywidualny nr przejazdu kolejowo-drogowego, nr 112 i numery techniczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Krystian Ochman z radiową propozycją. Poznajcie Złodziei wyobraźni!
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Źródło: Nieodpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowych to jeden z większych grzechów Wielkopolan!