Niezabezpieczony rower spadł z dachu auta na autostradzie. Policja apeluje: pamiętajmy o mocowaniach

2021-04-01 9:13 marc
Spadający rower widoczny z lewej strony
Autor: Policja Poznań

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj 31.03.2021 na poznańskim odcinku autostrady A2 w kierunku Świecka. Przewożony na dachu samochodu rower, oderwał się od mocowań i spadł wprost na środek ruchliwej trasy. Na szczęście nic nikomu się nie stało, jednak sytuacja wyglądała groźnie i mogła skończyć się bardzo tragicznie.

W ostatnich dniach pogoda sprzyja, aby wsiąść na rower. Jeśli wyruszycie w drogę i zdecydujecie się, zabrać ze sobą jednoślad - pamiętajcie, żeby solidnie go zamocować, przypiąć i zabezpieczyć, aby uniknąć takiej sytuacji - apeluje poznańska policja. Do groźnego incydentu doszło bowiem na poznańskim odcinku autostrady A2 w kierunku Świecka. Samochód osobowy wiózł na dachu trzy rowery. Jeden z nich był słabo przypięty i nagle urwał się i spadł z dachu i pokulał się po autostradzie. Można w tym wypadku mówić o dużym szczęściu, ponieważ w całej sytuacji nic nikomu się nie stało. Najlepiej skalę niebezpieczeństwa obrazuje poniższe nagranie video.

Policjanci z poznańskiej drogówki już zajęli się tą sprawą. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało, ale biorąc pod uwagę, że jest to bardzo ruchliwa trasa - A2 w kierunku na Świecko, ten „latający” pojazd był wielkim niebezpieczeństwem dla innych użytkowników drogi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Niezabezpieczony rower spadł z dachu auta na autostradzie. Policja apeluje: pamiętajmy o mocowaniach
Nasi Partnerzy polecają