Od soboty w Poznaniu Pyrkonowy Targ Letni

Pyrkon 2019
Autor: facebook.com / Pyrkon

W sobotę rusza Pyrkonowy Targ Letni. Jest to impreza odbywająca się u schyłku lata, organizowana wraz z grupą MTP, przeznaczona dla wszystkich miłośników fantastyki. Stanowi namiastkę Pyrkonu, który został przełożony na 2022 rok.

Pyrkon to największy festiwal fantastyki w Polsce i jeden z największych w Europie, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury może poczuć się niczym we śnie. Program podzielony jest zawsze na kilkanaście bloków tematycznych. Wydarzenie to zapewnia wiele godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata. W 2019 r. na Pyrkon sprzedano ok. 52 000 biletów.

Festiwal odbywa się co roku w Poznaniu, zwykle w ostatni weekend marca. 2020 r. miał być wyjątkowy - jubileuszowy, podkreślający 20 fantastycznych wspólnych lat. Jednakże z powodów pandemii koronawirusa został odwołany. Termin był już kilkukrotnie przekładany. Ostatecznie ogłoszono nową datę 17-19.06.2022 r. 

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że tak długi okres bez festiwalu fantastyki wywołuje u fanów ogromną tęsknotę. Właśnie z tego powodu zdecydowali się na organizację Pyrkonowego Targu Letniego. Będzie on trwał dwa dni - 14 i 15 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W sobotę w godzinach 10:00-22:00, a w niedzielę 10:00-20:00. Choć będzie to impreza bardziej kameralna niż Pyrkon, zapewni odwiedzającym sporo atrakcji. Nie zabraknie wystawców oferujących książki, gry, gadżety czy unikalnych wyrobów rękodzielniczych, a także konkursu Cosplay, Games Room, Strefy RPG oraz Pikniku na Betonie. Ceny biletów to: 15 zł (normalny), 7,5 zł (ulgowy) - do 13 sierpnia, natomiast w dniu imprezy 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). 

Celem tego typu imprez jest integracja fanów różnych odmian fantastyki, a także popularyzacja tego gatunku wśród potencjalnych nowych odbiorców. Można tam spędzić czas rodzinnie lub z przyjaciółmi, ale przede wszystkim nawiązać nowe, magiczne znajomości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Od soboty w Poznaniu Pyrkonowy Targ Letni
Nasi Partnerzy polecają