Od środy remont na ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia potrwają tydzień

Remont jezdni na ul. Wojska Polskiego
Autor: Poznan.pl Remont jezdni na ul. Wojska Polskiego

W środę, 25 sierpnia, rozpoczną się prace remontowe na kolejnej poznańskiej ulicy. Wymieniona zostanie nawierzchnia północnej jezdni ul. Wojska Polskiego, od strony Uniwersytetu Przyrodniczego.

W najbliższą środę rozpoczną się roboty związane z wymianą nawierzchni jezdni ul. Wojska Polskiego od ul. Wołyńskiej w kierunku ul. Witosa. W pierwszej kolejności sfrezowany zostanie prawy pas jezdni, po czym ułożona na nim będzie nowa warstwa ścieralna. Następnie prace przeniosą się na lewy pas. W związku z tym jeden pas ruchu (najpierw prawy, a potem lewy) będzie wyłączony z ruchu.

Remont prawego pasa jezdni rozpocznie się 25 sierpnia i powinien potrwać do końca miesiąca. Początek robót na lewym pasie planowany jest na 1 września, a zakończenie na 7 września. Wszystkich kierowców poruszających się ul. Wojska Polskiego przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na oznakowanie.

W związku pierwszym etapem prac przy wymianie nawierzchni na ul. Wojska Polskiego od środy 25 sierpnia do wtorku 31 sierpnia (włącznie) nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Wojska Polskiego w ul. Witosa. Autobusy linii nr 216 w okresie prowadzonych prac będą jeździły objazdem przez ul. Dojazd i Aleje Solidarności. Jednocześnie przystanek Uniwersytet Przyrodniczy (w kierunku ul. Witosa) zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wołyńską.

Na węźle "Wojska Polskiego" autobusy będą zatrzymywać się na ul. Wojska Polskiego za ul. Niestachowską (na przystanku dla linii nr 160, 164 i 226) oraz na ul. Dojazd za ul. Wojska Polskiego - na żądanie. Dodatkowo na trasie objazdu autobusy zatrzymają się także na żądanie na przystanku "Dojazd Biocentrum" - w kierunku Alei Solidarności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Od środy remont na ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia potrwają tydzień
Nasi Partnerzy polecają