Multikino 51

i

Autor: Google Street View

Kultura

Ostatnie chwile Multikina 51? Jest wniosek o rozbiórkę!

2023-07-30 14:55

Multikino 51 w Poznaniu, które mieści się przy ul. Królowej Jadwigi może już niebawem zniknąć z mapy Poznania! Jak poinformowała Gazeta Wyborcza informacja o zamiarze rozbiórki wpłynęła już do Urzędu Miasta w Poznaniu.

Multikino 51 w Poznaniu - 25 lat historii

Ciężko w to uwierzyć, ale Multikino 51 w Poznaniu powstało w 1998 roku. 25 lat temu było bardzo nowoczesne i dawało poznaniakom możliwość oglądania filmów w doskonałej jakości. W Multikinie 51 jest osiem sal kinowych. W jednym momencie filmy może oglądać blisko 2 tys. widzów. W kolejnych latach jednak powstawały kolejne kina, głównie w centrach handlowych. I tak z biegiem lat Multikino traciło swoją renomę. Sam budynek także się niszczył.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, 27 lipca wpłynął do urzędu miasta wniosek o pozwolenie na rozbiórkę Multikina 51 przy ul. Królowej Jadwigi. Wniosek złożyła spółka NP16, należąca do deweloperskiej grupy Nexity. 

Warto jednak nadmienić, iż sieć Multikino nie ogłosiło jeszcze zamknięcia kina. Cały czas można udać się tam na film a na stronie internetowej dostępny jest harmonogram.

Multikino 51 w Poznaniu- obiekt zostanie rozebrany?

- Taka jest kolej rzeczy: coś się kończy, coś się zaczyna. Płakał nie będę, bo nie jest to budynek zasługujący na ochronę. Powstanie coś nowego, o lepszej architekturze - komentuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Łukasz Mikuła, który w radzie miasta przewodniczy komisji polityki przestrzennej i rewitalizacji. Radny w rozmowie z dziennikiem tłumaczył, że zgodnie z planem 30 procent działki może zostać zabudowane, natomiast na 50 procentach musi pojawić się "powierzchnia biologicznie czynna" - czyli na przykład zieleń lub zielony dach.

Warto zaznaczyć, że Multikino 51 jest położone na terenie objętym planem miejscowym, który dopuszcza tam zabudowę mieszkaniową i usługową. Nowy budynek może liczyć maksymalnie sześć kondygnacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ostatnie chwile Multikina 51? Jest wniosek o rozbiórkę!