Katalizator

i

Autor: Flickr/Seth Sawyers

Plaga kradzieży katalizatorów na północy Poznania!

2021-11-04 14:26

Coraz więcej kradzieży katalizatorów na poznańskim Piątkowie i Winogradach! To prawdziwa plaga - zaznaczają policjanci.

To prawdziwa plaga złodziei katalizatorów. W ciagu jednego miesiąca na Winogradach i Piątkowie zgłoszono kilkanaście kradzieży. Złodziejom do wycięcia jednego katalizatora wystarczy nawet mniej niż minuta. Wykorzystują do tego specjalne nożyce oraz podnośniki.

W związku z tymi zdarzeniami w dalszym ciągu prowadzone są działania przygotowawcze. Sprawcy są identyfikowani. Funkcjonariusze podejrzewają, że związek z tymi przestępstwami mają te same osoby

mówi Marta Mróz z poznańskiej policji i dodaje, by każdą taką kradzież zgłaszać na policji. Pan Piotr, właściciel warsztatu samochodowego w centrum miasta, radzi co zrobić, kiedy w naszym samochodzie zostanie wycięty katalizator.

Samochód bez katalizatora nie powinien poruszać się, a to z uwagi na generowany hałas oraz emisję spalin. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak przyjazd lawety i odholowanie samochodu do warsztatu oraz wymiana katalizatora.

Katalizatory są bardzo popularną częścią samochodową wśród złodziei, a to ze względu na obecność metali szlachetnych. Wymiana tej części to kosz od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy.​

Gruzińscy łowcy posagów i zachwyt Fuhrera. Dalsze życie Poli Negri | Historia z Koprem
Źródło: Plaga kradzieży katalizatorów na północy Poznania!