Po ponad 20 latach musiała zamknąć biznes. "Koronawirus rozwalił mi życie na amen"

2021-03-03 18:30 e.s
Koronawirus w Polsce. Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną?
Autor: pixabay Koronawirus w Polsce. Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną?

Minął już niemal rok, odkąd potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Pandemia wywróciła do góry nogami cały świat. Bardzo zmieniła też życie pewnej poznanianki. Małgorzata Mielcarek przez ponad 20 lat prowadziła drogerię. Koronawirus zmusił ją do zamknięcia interesu.

Na początku marca ubiegłego roku nikt z nas nie spodziewał się, że "wirus z Chin" dotrze do Polski. Kiedy to się wydarzyło, byliśmy pewni, że to kwestia kilku miesięcy, gdy wrócimy do normalności.

Tymczasem mija rok, odkąd potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Do tej pory zmarło przez niego ponad 44 tysiące osób. Ofiar będzie przybywać, bo właśnie rozpoczęła się trzecia fala zachorowań. Końca pandemii wciąż nie widać. Nadzieją są szczepionki, jednak zaszczepienie całego kraju wymaga czasu.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Światowa pandemia wywróciła do góry nogami wiele życiorysów. Ewa Stefanowicz rozmawiała z Małgorzatą Mielcarek, która przez ponad 20 lat prowadziła własną drogerię w centrum Poznania. Jeszcze przed przybyciem koronawirusa do Polski, pani Gosia poważnie zachorowała. Covid-19 był dla niej szczególnie niebezpieczny, więc w trosce o własne życie musiała zamknąć ukochany sklep.

Posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą Mielcarek, którą koronawirus boleśnie doświadczył.

Posłuchaj całej rozmowy z Małgorzatą Mielcarek

Mimo trudnej sytuacji, Pani Gosia nie traci wiary, a uśmiech nie schodzi z jej ust. W trosce o osoby takie jak ona - z obniżoną odpornością - pamiętajmy o noszeniu maseczek, dezynfekowaniu dłoni i zachowywaniu społecznego dystansu. Nie tylko po to, żeby chronić siebie, ale właśnie innych.

Zamknięta drogeria
Autor: Ewa Stefanowicz