Lech Poznań nie awansuje do 1/16 Ligi Europy

Autor: Przemysław Szyszka/Lech Poznań Lech Poznań nie awansuje do 1/16 Ligi Europy

Porażka Lecha w Lizbonie! Koniec gry w Lidze Europy!

2020-12-04 11:04

Lech Poznań przegrał 0:4 na wyjeździe z zespołem Benfiki Lizbona. Oznacza to brak awansu do dalszej fazy rozgrywek w Lidze Europy.

Fatalny mecz w wykonaniu Kolejorza! Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Benficą Lizbona 0:4. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą gospodarzy. Pierwsza część była niezła w naszym wykonaniu - komentuje grę swojej drużyny trener Dariusz Żuraw.

Dwa nasze błędy przy wyprowadzeniu w drugiej połowie spowodowały, ze Benfica złapała luz w graniu. Widać było, że jest to klasowy zespół, który odniósł zasłużone zwycięstwo.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Jan Vertonghen, Darwin Nunez, Pizzi oraz Julian Weigl. Przed Kolejorzem jeszcze mecz z Glasgow Rangers. Będzie to ostatnie spotkanie Lecha w tym sezonie Ligi Europy.