Poznań: Bezpłatne szkolenie dla seniorów - jak nie dać się oszukać? [SZCZEGÓŁY]

2021-04-13 19:15 DR
Senior
Autor: sabinevanerp/Pixabay/cc0 Przybywa seniorów w Szczecinie i regionie

Codziennie setki osób padają ofiarami różnych oszustw. Jednymi z najpopularniejszych są te internetowe. Chcąc ustrzec seniorów przed potencjalnym niebezpieczeństwem Fundacja Komputronik razem z Radą Osiedla Kwiatowego w Poznaniu zaprasza na bezpłatne szkolenie Senior Online. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Niestety, nie ma tygodnia, żebyśmy nie informowali Was o oszustach, którzy bardzo często na celownik biorą osoby starsze, które nie nadążają za technologią. Metody oszustów są przeróżne. Właśnie dlatego powstał pomysł, by uczulić seniorów na większość możliwych metod próby ich okradzenia. Policja wydaje oficjalne komunikaty w tej sprawie. To jednak nie wszystko. Wkrótce odbędzie się bezpłatne szkolenie w tym zakresie dla seniorów. 

Samochody gwiazd FAME MMA | ESKA XD - Prosto z salonu #20

Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na co zwrócić uwagę podczas podawania swoich danych kontaktowych, jak załatwić sprawy urzędzie bez wychodzenia z domu, czy jak robić zakupy online.

Jako Fundacja Komputronik chcemy na każdym etapie ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego. Tym razem zdecydowaliśmy zaangażować się w szkolenia dla seniorów. To często osoby wykluczone cyfrowo, które z powodu braku wiedzy i umiejętności boją się korzystać z nowych technologii. Naszą ambicją jest stworzenie cyklu szkoleń podczas których nauczymy starsze osoby obsługiwać smartphony, korzystać bezpiecznie z Internetu czy obsługiwać komputer. Pierwsze, pilotażowe szkolenie zaplanowaliśmy na 20 kwietnia. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, a także zachęcamy młodszych do rejestrowania swoich dziadków na bezpłatne warsztaty

komentuje Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik.

Darmowe warsztaty odbędą się już 20 kwietnia o godzinie 10.00. Spotkanie będzie przeprowadzone online. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.senioronline.com.pl.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Poznań: Bezpłatne szkolenie dla seniorów - jak nie dać się oszukać? [SZCZEGÓŁY]
Nasi Partnerzy polecają