Poznań. Czy można wybrać szczepionkę na COVID?

Szczepienia COVID-19
Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia zdradził datę

Poznań. Czy można wybrać szczepionkę na COVID? Liczba szczepień cały czas przyśpiesza. Także w Poznaniu gdzie punktów szczepień jest coraz więcej a rejestrowane na szczepienia są kolejne grupy. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie - czy można wybrać szczepionkę na COVID? Czy sam mogę wybrać jakim preparatem zostanę zaszczepiony?

Poznań. Czy można wybrać szczepionkę na COVID? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie duża część grupa osób, która zdecydowała się na szczepienia. Czy w Poznaniu można wybrać szczepionkę na COVID19? W Polsce wykonano już ponad 9 milionów szczepień. Obecnie, dopuszczone do użytku w Polsce są preparaty czterech firm: Moderna, Pfizer, AstraZeneca oraz Johnson & Johnson. Obecnie nie ma możliwości jednak aby pacjent udający się na szczepienie, sam wybrał jaką szczepionką chce być zaszczepiony. 

CZY BĘDZIE MOŻNA WYBRAĆ SZCZEPIONKĘ NA COVID19?

Obecnie nie ma możliwości, aby pacjent który udawał się na szczepienie sam wybrał szczepionkę na covid-19. Czy będzie można jednak w najbliższym czasie wybrać szczepionkę na COVID? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Telewizją Polską odpowiedział, czy wkrótce pacjenci otrzymają możliwość wyboru, którą szczepionką się zaszczepić? - W tej chwili na tym etapie nie przewidujemy, aby pacjent wybierał sobie daną szczepionkę - stwierdził Kraska na antenie TVP. Wiele więc wskazuje na to, iż w najbliższym czasie nie będzie możliwości wyboru szczepionki przeciwko COVID19. Jak podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, wszystkie szczepionki które są dostępne w Polsce zostały w odpowiedni sposób przebadany, więc nie ma obaw co do ich bezpieczeństwa. Każdy preparat powoduje, iż nie będziemy przechodzili zakażenia, nawet jeśli mimo szczepienia się zarazimy, w sposób ciężki.

Jan Tomaszewski martwi się o Lewandowskiego

JAK PRZEBIEGAJĄ SZCZEPIENIA?

W Polsce liczba dawek przekroczyła już 7 milionów. Jak to natomiast wygląda w Poznaniu? Dawka numer 100 000 została podana w Punkcie Masowych szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich w miniony poniedziałek, 19. kwietnia. "To sukces, który przepełnia nas radością" - komentuje Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, którego pracownicy koordynują prace na targach. Przypominamy, iż Poznianiacy wkrótce będą się masowo szczepić na stadionie miejskim przy Bułgarskiej. Punkt będzie mógł przyjąć nawet 1,5 tys. osób dziennie. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Poznań. Czy można wybrać szczepionkę na COVID?
Nasi Partnerzy polecają