Przybyszewskiego/Szamarzewskiego

i

Autor: ZDM Poznań Przybyszewskiego/Szamarzewskiego

Poznań: NOWE PRZEJŚCIE dla pieszych pojawi się w mieście! Będzie na Przybyszewskiego!

2021-06-11 11:03

Urzędnicy w Poznaniu stawiają na pieszych i rowerzystów. Widać to chociażby po nowych inwestycjach, które powstają w mieście. I tak drogowcy zaplanowali stworzenie kolejnego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Przybyszewskiego z Szamarzewskiego. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Obecnie przez ul. Przybyszewskiego na skrzyżowaniu z ul. Szamarzewskiego można przejść jedynie po północnym stronie (od strony ul. Dąbrowskiego). Po przeciwległej stronie znajduje się tylko przejazd dla rowerów. Pomimo, że ruch pieszych jest w tym miejscu niedozwolony, przechodnie korzystają z przejazdu, żeby skrócić drogę (pokonują jeden przejazd zamiast trzech "zebr" wyposażonych w sygnalizację świetlną). Ta oszczędność czasu i dystansu stwarza jednak zagrożenie zarówno dla samych pieszych, jak i rowerzystów. Dzięki budowie brakującego przejścia sytuacja ulegnie poprawie. Piesi zyskają bezpieczne przejście, nadal możliwy będzie też przejazd rowerem.

Nowe przejście dla pieszych powstanie po południowej stronie przejazdu rowerowego (od strony ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego). Zakres zadania uzupełnia przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Przybyszewskiego i Szamarzewskiego

informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. 

Beszamel: Bakłażan – właściwości, czy warto go jeść?

Umowa z wykonawcą prac budowlanych została już podpisana. Zgodnie z nią, prace powinny zakończyć się w ciągu 90 dni. Ich koszt wyniesie ponad 260 tysięcy złotych.

Źródło: Poznań: NOWE PRZEJŚCIE dla pieszych pojawi się w mieście! Będzie na Przybyszewskiego!