Wilki

i

Autor: 4931604/pixabay.com

Poznań: Wilki coraz bliżej miasta! Jest się czego bać?

2020-12-04 11:46

Wilki coraz częściej spotykane są w miejscowościach niedaleko Poznania. Niedawno doszło z ich udziałem do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Czy zagrażają ludziom? Sprawdziliśmy

Docierają do nas sygnały od mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy są zaniepokojeni grasującymi tam wilkami. Sytuacje są na tyle niebezpieczne, że doszło do zagryzienia dwóch psów w odstępie zaledwie kilku dni. Postanowiliśmy sprawdzić, jak zachować się kiedy staniemy oko w oko z tymi drapieżnikami.

Powinniśmy podchodzić z ostrożnością tak jak do każdego innego dzikiego zwierzęcia. Generalnie należy zachować spokój, nie wolno panikować, uciekać ani atakować takiego zwierzęcia. Poczekać, ono samo odejdzie - tłumaczy Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Obecnie wilków jest w Polsce znacznie więcej niż chociażby 30 lat temu.

W latach 90-tych mieliśmy bardzo mało wilków, dlatego też objęliśmy je ochroną. Obecnie jest ich coraz więcej, zasiedlają nowe tereny, więc już nie tylko przepastne lasy w Bieszczadach czy Białowieży, ale także wszystkie inne dostępne - dodaje.

W miejscach gdzie pojawiają się wilki postawione zostaną fotopułapki.

Rozmowy o luksusie – Dobre Wnętrze. Odcinek 2. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Tak wygląda tradycyjna Barbórka. Orkiestra górnicza obudziła mieszkańców Katowic