korek

i

Autor: Ralf Vetterle

Poznań wśród miast… NAJPRZYJAŹNIEJSZYCH KIEROWCOM! Ale nie wszystko jest idealne!

2021-06-24 12:11

Firma Oponeo we współpracy z serwisem Yanosik przygotowała ranking miast najbardziej przyjaznym kierowcom. Okazuje się, że Poznań zajął miejsce na podium. Za co otrzymaliśmy najwięcej punktów, a nad czym trzeba jeszcze popracować? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Poznań znalazł się na podium rankingu miast najbardziej przyjaznych kierowcom! Stolica Wielkopolski zajęła trzecie miejsce - wyprzedziły nas takie miasta jak Lublin, Kraków, Łódź i Gdańsk. W ubiegłym roku w Poznaniu były bardzo tanie paliwa - w tej kategorii miasto zdobyło sporo punktów:

Jeździło się również nie najgorzej po Poznaniu. W centrum miasta prędkości średnie to było 28 km/h, a poza centrum, czyli do granic administracyjnych miasta były to 44 km/h. 

Mówi nam Michał Pawlak z Oponeo. Z rankingu wynika jednak, że są w Poznaniu rzeczy nad którymi trzeba popracować. 

Wymiana opon w najbardziej popularnym rozmiarze - tu Poznań był na szarym końcu, bo był przedostatni ze średnią ceną 28,37 zł. Najtaniej było w Lublinie, w którym cena wynosiła, za wymianę jednej opony, 21,22 zł. 

Najmniej punktów dostaliśmy też w kategorii "najniższe opłaty parkingowe, czasowe" i za liczbę parkingów "kiss&ride".​

Cały ranking dostępny jest TUTAJ

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Zgadnij kim jestem

Pytanie 1 z 6
Kiedyś moim celem życiowym było zarobienie miliarda dolarów. Wtedy nie byłam szczęśliwa, więc skupiałam się na pieniądzach. Teraz jestem tak niesamowicie zakochana, że nie interesują mnie już miliardy, ale dzieci. Kim jestem?
Źródło: Poznań wśród miast… NAJPRZYJAŹNIEJSZYCH KIEROWCOM! Ale nie wszystko jest idealne!