Poznańskie schronisko dla zwierząt nagrodzone

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu
Autor: Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Nowo wybudowany obiekt przy ul. Kobylepole został laureatem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021 zorganizowanego przez PortalSamorządowy.pl. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest najlepszym inwestycjom w Polsce.

Latem bezdomne zwierzęta w Poznaniu zyskały nowy dom. To właśnie wtedy zakończyła się budowa schroniska przy ul. Kobylepole. Dzięki przeprowadzce psy i koty mogą czekać na swoich nowych właścicieli w komfortowych warunkach. Przedsięwzięcie, ze względu na swoją funkcjonalność i rozmach, zakwalifikowało się do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021. Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie i promocja odważnych, prorozwojowych inwestycji komunalnych prowadzonych przez samorządy.

Laureatów w konkursie wytypowała redakcja portalu wspólnie z Radą Konsultacyjną, w skład której wchodzą eksperci ze świata administracji, samorządu i biznesu. Nowo powstałe schronisko w stolicy Wielkopolski znalazło się w gronie 10 najlepszych inwestycji komunalnych w kraju.

- Poznańskie schronisko jest szczególną inwestycją. To bezpieczna przystań dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Mam nadzieję, że będzie służyło czworonogom tylko tymczasowo, do momentu, gdy znajdą nowy dom i kochających właścicieli. Dziękuję za to wyróżnienie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przedsięwzięcia oceniane były według następujących kryteriów: rozmachu inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walorów estetycznych, funkcjonalności, nowatorstwa, współpracy z lokalną społecznością i aktywnego gospodarowania majątkiem.

Nowe poznańskie schronisko może być tymczasowym domem dla blisko 300 psów i 300 kotów. Składa się z budynku biurowo-administracyjnego, w którym przeprowadzane są adopcje i przyjmowane zwierzęta, z zapleczem socjalnym dla pracowników i wolontariuszy oraz z nowoczesną i dobrze wyposażoną przychodnią weterynaryjną, obsługującą przyległą część szpitalną, osobną dla psów, osobną dla kotów.

Schronisko jest zaopatrzone w dwa pawilonydla psów, jeden dla zwierząt zdrowych, które mają być adoptowane, oraz osobny - pełniący funkcję kwarantanny dla zwierząt chorych lub potencjalnie chorych. Dla zdrowych kotów przeznaczonych do adopcji, przewidziano cały pawilon z osiemnastoma słonecznymi pomieszczeniami, które zastąpią kilkunastometrową, zdecydowanie za ciasną jak na obecne potrzeby kociarnię, funkcjonującą obecnie w obiekcie przy ul. Bukowskiej. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl