Szczepienia przeciwko Covid-19

i

Autor: UMP

Punkt masowych szczepień na MTP? "Decyzję poznamy niebawem"

2021-01-05 17:00

Punkt masowych szczepień może zostać otwarty w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na razie lecznica stoi pusta, ale w przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja - co dalej.

Prawdopodobnie w przyszły poniedziałek zapadnie decyzja o dalszych losach szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Lecznica, w której jest już 600 łóżek i niezbędne wyposażenie, miała zacząć działać miesiąc temu. Teraz jest jednak w stanie gotowości, a koszty jej utrzymania to prawie 3 miliony złotych miesięcznie.

Święta, Nowy Rok - to był właśnie czas sprawdzianu, oceny - czy dojdzie do większej ilości zachorowań. Dziś wiemy, że te statystyki pokazują jednak dość znaczny odsetek zachorowań, ale to już specjaliści ocenią, jaki to będzie miało wpływ na wydolność systemu - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Niewykluczone, że w pawilonie 5A - czyli tam, gdzie zorganizowano izbę przyjęć - będą też dostępne szczepionki na koronawirusa.

Jest rozważana koncepcja i propozycja utworzenia na terenie szpitala tymczasowego punktu szczepień. Decyzje kierunkowe w tej sprawie być może niebawem poznamy.

Punkt na targach miałby odciążyć przychodnie. W Wielkopolsce będzie działać w sumie około pół tysiąca punktów szczepień. Ich lokalizację można znaleźć w sieci na rządowej stronie "Szczepimy się".

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.