Ukraina

i

Autor: Getty Images

SOLIDARNI Z UKRAINĄ - Bieg wsparcia w Poznaniu juz w ten weekend!

2022-02-25 15:52

W niedzielę 27 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się bieg wsparcia dla mieszkańców Ukrainy. Podczas wydarzenia będzie można wpłacać do puszki pieniądze, które zostaną przekazane potrzebującym za wschodnią granicą.

Spontaniczna akcja w szczytnym celu! W niedzielę o godzinie 11 nad poznańską Maltą rozpocznie się bieg SOLIDARNI Z UKRAINĄ! Podczas charytatywnego wydarzenia zbierane będą pieniądze na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

Wybiegamy wszyscy spod hangarów na Malcie. Wydarzenie jest otwarte i nie ma wpisowego. Wpisowym jest tak naprawdę wsparcie pieniężne do puszek fundacji, która będzie z nami i przekaże te pieniądze dalej na Ukrainę

mówi Maciej Młodzik, jeden z organizatorów wydarzenia.​ Uczestnicy proszeni są o ubranie się w niebiesko-żółte barwy i wcześniejsze przybycie na start biegu.

Dystans 5400 metrów. Myślę, że każdy czy biegiem, czy spacerem będzie mógł okrążyć Maltę. Liczy się cel, a nie zwycięstwo. Zwycięzcami będziemy my wszyscy, gdy pokażemy, że możemy zjednoczyć się i pokazać naszą siłę i pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

Wydarzenie jest inicjatywą organizatorów wszystkich imprez biegowych z Poznania, którzy pod jednym hasłem SOLIDARNI Z UKRAINĄ chcą okazać wsparcie i pomoc, ogarniętemu wojną krajowi.

Matka straciła kontakt z synem. Ukraiński żołnierz nie daje znaku życia
Źródło: SOLIDARNI Z UKRAINĄ - Bieg wsparcia w Poznaniu juz w ten weekend!