SPP: Od czwartku trwa trzeci etap prac na ulicy Sikorskiego

2021-04-02 8:00 marc
SPP Wilda: Trwają prace
Autor: ZDM Poznań

Zakończył się drugi etap robót w zakresie zieleni i wdrażania nowej organizacji ruchu na ul. Sikorskiego. Od czwartku, 1 kwietnia, prace prowadzone są na odcinku objętym etapem trzecim, po południowej stronie od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego.

Nasadzenia zieleni na ul. Sikorskiego są możliwe dzięki zmianom w organizacji ruchu, wdrażanym w ramach projektu Strefy Płatnego Parkowania. Ten ostatni zakłada między innymi, że dotychczasowe równoległe miejsca postojowe zostaną przeniesione z chodników na jezdnię. Uzyskaną w ten sposób przestrzeń dało się częściowo zagospodarować zielenią. Łącznie posadzonych zostanie tutaj ponad 1000 sztuk zieleni niskiej i 5 drzew.

Prace zostały podzielone na cztery etapy i skoordynowane z wdrażaniem nowej organizacji ruchu na ul. Sikorskiego. Wraz z ostatnim dniem marca zakończył się etap drugi. Oznacza to, że nasadzenia zieleni zostały wykonane po północnej stronie ul. Sikorskiego, a na całej długości ulicy, z wyjątkiem odcinka objętego etapem trzecim, wprowadzono nowe oznakowanie.

Najważniejszymi zmianami w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego są: wspomniany nowy sposób parkowania na jezdni oraz jeden kierunek ruchu od ul. 28 Czerwca 1596 r. do ul. Umińskiego, który obowiązuje od 31 marca br.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

1 kwietnia rozpoczęły się prace w zakresie zieleni na etapie trzecim, to jest po południowej stronie ul. Sikorskiego na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego. Po ich zakończeniu zostanie w tym miejscu wykonane nowe oznakowanie poziome. Rozpoczęcie ostatniego, czwartego etapu, który obejmuje południową stronę odcinka od ul. Prądzyńskiego do ul. Umińskiego planowane jest na 7 kwietnia.

M jak mama - Jak rozpoznać depresję poporodową?
Źródło: SPP: Od czwartku trwa trzeci etap prac na ulicy Sikorskiego
Nasi Partnerzy polecają