Stacje z rowerami są już przygotowane na start kolejnego sezonu

i

Autor: Poznan.pl Stacje z rowerami są już przygotowane na start kolejnego sezonu

Start kolejnego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego

2022-03-01 7:42

Dziś o północy (w nocy z 28 lutego na 1 marca) rozpocznie się 11. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Wprowadzone zostanie ułatwienie dla osób wypożyczających rowery w promocyjnej stawce na podstawie karty PEKA z ważnym biletem okresowym. Teraz będzie to można zrobić także w popularnej aplikacji mobilnej PRM.

Udogodnienie spowoduje, że już nie będzie trzeba posiadać przy sobie PEKI z ważnym biletem w celu tańszego wypożyczenia roweru. Wystarczy, że karta zostanie  wcześniej "sparowana" z kontem użytkownika w PRM. 

Można to zrobić tak jak dotychczas, w sposób opisany w instrukcji dostępnej na stronie internetowej Poznańskirower.pl, w aplikacji mobilnej oraz w Biurze Obsługi Klienta PRM. Podczas wypożyczenia system zweryfikuje uprawnienia do ulgi na podstawie numeru karty PEKA podanego przez użytkownika.

Od początku nowego sezonu użytkownicy będą mieli także do dyspozycji rower miejski w lokalizacjach, które nie były dostępne pod koniec minionego sezonu:

  • Rynek Łazarski - w dotychczasowej lokalizacji, ale w formule 4G. Nie będzie już tam stacji rowerów 3. generacji
  • Szamarzewskiego/Wawrzyniaka - w związku ze zmianą organizacją ruchu, nowa lokalizacja stacji roweru 3G znajdzie się na ul. Szamarzewskiego, po zachodniej stronie skrzyżowania,
  • Jarochowskiego/Palacza - powrót do dotychczasowej lokalizacji

Więcej informacji na temat nowego sezonu PRM można znaleźć w komunikacie na stronie poznan.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Start kolejnego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego