W związku z prognozowanymi opadami śniegu na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki.

i

Autor: ZDM Poznań W związku z prognozowanymi opadami śniegu na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki.

Trudne warunki na drogach!

2022-01-20 8:32

Po nocnych opadach śniegu na drogach wielkopolski jest bardzo niebezpiecznie. Temperatura oscyluje w okolicach 0 stopni a jak się okazuje to jeszcze nie koniec złych wiadomości dla kierowców. W związku z prognozowanymi opadami śniegu na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki.

Do godziny 10.00 na terenie całej Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące oblodzenia. Do 16.00 obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem.Warunki na wielkopolskich drogach są obecnie złe. Po nocnych opadach śniegu w wielu miejscach drogi są bardzo niebezpieczne. Dodatkowo, temperatura która oscyluje w granicach 0 stopni powoduje, iż miejscami mogą występować oblodzenia.

- Miejscami temperatura przy gruncie spadła poniżej 0 stopni Celsjusza powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników - podaje IMGW.

W związku z prognozowanymi opadami śniegu na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki. Obecnie prowadzą one profilaktyczny posyp na drogach o znaczeniu strategicznym. Kolejne działania uzależnione są od warunków pogodowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Trudne warunki na drogach!