Tym razem bocian! I Dr Dolittle z ostrowskiej policji ratuje kolejne zwierzęta

2021-08-12 12:50
policjant i bocian
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/ fb

Kiedy łapie piratów drogowych litości nie ma! Ale ciepłe uczucia pojawiają się, kiedy w jego ręce "wpadają" zwierzęta. St. asp. Tomasz Morawek z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim ma wyjątkową zdolność przyciągania do siebie zwierząt małych i dużych. Ratował już sarny, jeże i psy. Dziś pomógł bocianowi, który miał problemy z lataniem. Ptak jest już pod opieką weterynarza.

Lista zwierząt, którym pomógł ostrowski policjant robi się coraz dłuższa. Zwany przez kolegów Doktorem Dolittle starszy aspirant Tomasz Morawek ratuje stworzenia duże i małe.

Na liście jest na przykład kot, który zakleszczył się pod maską samochodu czy jeże, które przechodziły przez jezdnię. Dla kolczastego przechodnia funkcjonariusz zatrzymał ruch i przeniósł zwierzęta bezpiecznie na drugą stronę.

Tym razem pomocną dłoń podał bocianowi, który miał problemy z lataniem.

Zapewne są gatunki zwierząt, których przedstawicieli nasz policjant jeszcze nie uratował, ale ta lista znowu sie skurczyła. Tym razem pomoc otrzymał bocian, który miał problemy z lataniem. Trafił już pod opiekę weterynarza. Teraz tylko czekać, aż się bociek odwdzięczy ;)

Czytamy na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzeba przyznać, że taka postawa policjanta jest godna naśladowania! Trzymamy kciuki za kolejne udane akcje ratowania zwierząt.

Źródło: Tym razem bocian! Dr Dolittle z ostrowskiej policji ratuje kolejne zwierzęta
Nasi Partnerzy polecają