W najbliższy weekend odbędą się kolejne DNI PARY na Maltance

Maltanka
Autor: MPK Poznań/Facebook - zdjęcie ilustracyjne

W najbliższą sobotę i niedzielę (21 i 22 sierpnia) po trasie Kolejki Parkowej Maltanka ponownie kursować będzie Borsig Bn2t. Odbywać się będą kolejne w tym sezonie Dni Pary.

Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie - w dni robocze jeździ co godzinę, a w weekendy - co 30 minut (w godzinach od 10.00 do 19.00). Na co dzień wagoniki ciągnie lokomotywa spalinowa, jednak co dwa tygodnie w weekendy na Maltance odbywają się Dni Pary - wtedy na tory wyjeżdża parowóz. Tak będzie w najbliższy weekend, czyli 21 i 22 sierpnia 2021 roku.

Tradycyjnie już parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku (będący ozdobą taboru poznańskiej kolejki parkowej) będzie wyjeżdżał na szlak: ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później - ze stacji Zwierzyniec.

Podróż Maltanką to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że jadąc kolejką do Nowego Zoo (stacja Zwierzyniec), czy Term Maltańskich (stacja Ptyś) nie stoicie w korkach!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: W najbliższy weekend odbędą się kolejne DNI PARY na Maltance
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany