Silny wiatr zerwał dach na stacji benzynowej w Żabnie (powiat śremski)

i

Autor: OSP KSRG Żabno Silny wiatr zerwał dach na stacji benzynowej w Żabnie (powiat śremski)

Wichury w Wielkopolsce: wiatr zdemolował stację paliw!

2022-02-17 10:20

W nocy z środy na czwartek nad Wielkopolską przeszły bardzo silne wichury, które spowodowały wiele szkód. Ucierpiała także bardzo mocno jedna ze stacji benzynowych w Żabnie (powiat śremski). Wiatr zerwał tutaj dach!

Rzecznik PSP poinformował, że do godziny 8 w czwartek strażacy w całej Polsce odebrali ponad 3200 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej w woj. wielkopolskim 888, łódzkim 633, mazowieckim 515, zachodniopomorskim 323, lubuskim 300.

Strażacy odnotowali 190 uszkodzonych budynków, w tym z 54 wichura zerwała dachy.

Według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do godz. 6 w czwartek na terenie kraju dostaw prądu pozbawionych jest 324 047 odbiorców.

W Wielkopolsce doszło do kilku bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Przez Dobrzycę, niewielkie miasto położone w powiecie pleszewskim, niedaleko Kalisza przeszła trąba powietrzna. "Zostało tam uszkodzonych 30-40 budynków" – poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

"W powiecie pleszewskim zniszczenia dokonane przez wichurę są najbardziej widoczne, to jest naprawdę masowe" – dodał. Podkreślił, że strażacy "starają się opanować tę sytuację".

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także w Żabnie, w powiecie śremski. Tutaj wichura totalnie zdemolowała stację benzynową.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wichury w Wielkopolsce: wiatr zdemolował stację paliw!