Upał

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 W upalne dni warto unikać słońca i dbać o nawodnienie

Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW - UPAŁY powyżej 30 stopni! Mogą być NIEBEZPIECZNE!

2021-06-18 7:33

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego kraju, również dla Wielkopolski. W naszym regionie mogą pojawić się niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o upały. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i dość przyjemnych temperatur. Oczywiście część osób twierdzi, że jest za gorąco, innym takie warunki odpowiadają. Jednak fala upałów, która nadciąga do Poznania może być naprawdę niebezpieczna.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C, tylko w nocy 17/18.06 od 16°C do 18°C

czytamy w ostrzeżeniu przesłanym do naszej redakcji.

Obowiązuje ono do poniedziałku, 21 czerwca, do godziny 19:00. W kolejnym tygodniu ma być trochę chłodniej. Synoptycy przewidują jednak, że wówczas w Wielkopolsce mogą wystąpić intensywne opady deszczu oraz burze. O tym będziemy informować Was na bieżąco.

Jakich ziół nie możesz stosować latem?

QUIZ. Slang młodzieżowy 2021. Poprawnie odpowiesz na te srogie pytania? Krzyknij essa

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, z perspektywy czasu, prostego. Kim jest "boomer"?

UPAŁY: JAK SOBIE RADZIĆ? OTO KILKA PORAD!

W czasie upałów, jeżeli wychodzisz na słońce, zawsze miej na sobie nakrycie głowy. Może to być czapka baseballówka albo kapelusz. Może to być również przewiązana chustka. Nakrycie głowy uchroni Cię przed możliwym udarem.

Przy wysokich temperaturach KONIECZNE JEST upałów picie DUŻEJ ILOŚCI mineralnej. Organizm w takich dniach traci więcej wody, więc by nie poczuć się osłabionym i odwodnionym, trzeba uzupełniać płyny. Najlepsza jest woda mineralna, ale nie tylko.

Innym napojem, który warto pić w czasie upałów, jest zielona herbata albo herbata z chryzantem. Te herbaty wychładzają nasz organizm, dzięki czemu nasze samopoczucie w upalne dni jest lepsze

W czasie upałów lepiej nie otwierać okien na oścież. Do mieszkania wejdzie gorące powietrze, a tego nie chcemy. Wietrzenie ma sens jedynie o świcie i wieczorem, kiedy temperatura spada. W ciągu dnia lepiej zamknąć okna i zasłonić rolety.

W czasie upałów przyda się też odpowiednia dieta. Nie mamy bowiem ochoty na gorące posiłki, ale soczyste owoce, takie jak arbuz, już tak. Oprócz owoców warto zrobić chłodnik czy letnią zupę owocową.

Źródło: Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW - UPAŁY powyżej 30 stopni! Mogą być NIEBEZPIECZNE!