Tak wyglądał finał pierwszej edycji Zgotujmy razem trochę dobra

i

Autor: Poznan.pl Tak wyglądał finał pierwszej edycji "Zgotujmy razem trochę dobra"

"Zgotujmy razem trochę dobra" - kolejna edycja już niebawem!

2021-12-03 12:19

Okres świąt to idealny czas, by dzielić się z innymi. Miasto Poznań wraz z firmą IT.integro oraz zaangażowanymi restauracjami wesprze osoby w potrzebie. Między 10 a 12 grudnia odbędzie się nabór lokali gastronomicznych do kolejnej edycji akcji "Zgotujmy razem trochę dobra", której finał planowany jest na 29 grudnia.

Już po raz trzeci Miasto połączy siły z lokalnymi restauratorami, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby w potrzebie i  kryzysie bezdomności. W ramach akcji Miasto pokrywa koszty składników i pracy związanej z gotowaniem posiłków, a uczestniczące w przedsięwzięciu restauracje przygotowują dwudaniowe dania dla potrzebujących.

- Akcja "Zgotujmy razem trochę dobra" pomału staje się poznańską tradycją. Po raz kolejny, w trudnym czasie pandemii, będziemy pomagać lokalnej gastronomii i osobom potrzebującym. Dziękuję restauratorom za zaangażowanie w poprzednich edycjach i zapraszam do udziału w nadchodzącej. Wspólnie możemy zdziałać więcej! - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Każdy z wybranych na podstawie zgłoszeń lokali otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1125 zł - w ramach tej kwoty restauracje zobowiązują się do przygotowania 25 pełnowartościowych posiłków. W tym roku restauratorzy mają możliwość zadeklarowania dodatkowej pomocy i przygotowania określonej przez siebie liczbę dań na własny koszt - w ten sposób mogą zgotować jeszcze więcej dobra.

Właściciele mogą zgłosić swoją restaurację między 10 a 12 grudnia poprzez formularz na stronie www.zgotujmydobro.pl - spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą 22 lokale gastronomiczne, które zostaną zaproszone do udziału w akcji odbywającej się 29 grudnia 2021.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i agencja LUCKYYOU - pomysłodawca akcji - we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym, POZnan.travel oraz sponsorem, IT.integro. Więcej informacji na temat wydarzenia, pełny regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zgotujmydobro.pl.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?
Źródło: "Zgotujmy razem trochę dobra" - kolejna edycja już niebawem!