35 tysięcy uczniów w Radomiu wróciło do szkolnych ław!

2021-09-01 14:23 Sandra Białek-Pawłowska
Rozpoczęcie roku szkolnego
Autor: Sandra Białek- Pawłowska

Dziś oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Z powodu pandemii i nauki zdalnej dla niektórych to powrót do szkolnych ław po kilku miesięcznej przerwie...

Obowiązkowa dezynfekcja rąk, maseczki, zachowanie dystansu, lekcje w jednej sali. Uczniowie ponownie muszą przypomnieć zasady, jakie obowiązywały przed wakacjami. Mimo zmian uczniowie cieszą, się z powrotu do szkoły

Bardzo się cieszę, że wreszcie będę mogła spotkać kolegów i koleżanki. Podczas zdalnej nauki nie widzieliśmy się bardzo długo. Mam nadzieję, że w tym roku to się nie powtórzy i nie będziemy musieli znowu uczyć się przed komputerem. W szkole jest kilka zmian, miedzy innymi to, że wszystkie lekcje będziemy mieć w jednej sali, ale to nawet na plus, bo nie będzie trzeba biegać o całej szkole z ciężkim plecakiem.

Mówi Nadia uczennica klasy piątej w Publicznej Szkole Podstawowej numer 29 w Radomiu.

Powrót do szkół z pewnymi obostrzeniami to również ogromna radość dla rodziców

Bardzo się cieszę, że dzieciaki wróciły do szkoły! Wreszcie się ruszą, nie będą skrzywione i nie będą otyłe. Ta nauka zdalna była koszmarem- nie tylko dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci. Mam córkę w klasie 4 i syna, który w ubiegłym roku pisał egzamin ósmoklasisty i przez brak kontaktu z nauczycielami te egzaminy poszły kiepsko

Mówi Pani Aleksandra, której córka właśnie poszła do klasy czwartej.

Radość rodziców z powrotu dzieci do szkoły miesza się jednak z rozterką- szczepić swoje pociechy przeciwko covid 19 czy nie? Tu zdania są podzielone

- Nie wiem, to trudna decyzja, sama się zaszczepiłam, ale czy zaszczepię córkę nie wiem.

- Ja zdecydowanie jestem przeciwko szczepieniom dzieci i dorosłych również. Nie wiemy czym się szczepimy, dlatego moje dzieci nie będą zaszczepione.

- Tak zamierzam zaszczepić syna, myślę że im więcej dzieci i nauczycieli będzie zaszczepionych tym większa szansa na to, że czwarta fala pandemii będzie łagodniejsza i unikniemy kolejnego lock downu.

- Nieszczęście ja nie mam takiego dylematu, mam córkę w drugiej klasie, ale rodzice nastolatków na pewno mają nie lada orzech do zgryzienia.

Odpowiedzieli pytani przez nas rodzice. Szczepienia nie są obowiązkowe, jednak zalecają je ministerstwo zdrowia i edukacji.

Przypomnijmy od 1 września w szkołach w całej Polsce prowadzona będzie akcja promocyjna dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia. W kolejnych tygodniach w placówkach mają ruszyć szczepienia.

Źródło: 35 tysięcy uczniów w Radomiu wróciło do szkolnych ław!
Nasi Partnerzy polecają