policja

i

Autor: KPP Ostrzeszów

38-latek odpowiedzilny za pobicie ekspedientki w sklepie na XV leciu zatrzymany

2021-05-20 10:03

W trakcie przekraczania granicy francusko-hiszpańskiej zatrzymany został 38-letni radomianin, który we wrześniu 2020 roku zaatakował ekspedientkę ze sklepu w Radomiu. Mężczyźnie, który bił, kopał po głowie i rzucał drewnianą paletą w kobietę, postawiono m.in. zarzut usiłowania zabójstwa. Kilka dni temu sprawca został sprowadzony do Polski i osadzony w areszcie.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 roku. 38 latek wraz z dwoma innymi mężczyznami zaatakował ekspedientkę, gdyż ta nie chciała go obsłużyć. 2 napastników radomscy policjanci zatrzymali już następnego dnia. Przedstawiono im zarzut udziału w pobiciu i aresztowano na trzy miesiące. Trzeci z nich uciekł. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa a sąd wydal Europejski Nakaz Aresztowania. Po 8 miesiącach udało się go zatrzymać.

- Przez kilka miesięcy trwała międzynarodowa współpraca policjantów z Mazowsza, których wspierali funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, aby doprowadzić do ustalenia miejsca przebywania poszukiwanego radomianina. Dzięki precyzyjnym informacjom i stałej współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji we Francji, w nocy 17 kwietnia 38-latek został zatrzymany na podstawie ENA przez francuskich policjantów w trakcie przekraczania granicy francusko-hiszpańskiej, 12 maja w Marsylii mężczyzna został przekazany polskim policjantom, a następnego dnia trafił do aresztu, gdzie, będąc w dyspozycji prokuratury oczekuje na proces - mówi Katarzyna Kucharska rzecznik mazowieckiej policji.

Za usiłowanie zabójstwa 38 latkowi grozi dożywocie

Źródło: 38-latek odpowiedzialny za pobicie ekspedientki w sklepie na XV leciu zatrzymany