Pieniądze

i

Autor: Arek Olek flickr.com Premie za otwarcie konta osobistego. Kilkaset złotych na dobry początek

70 milionów na budowę szkoły drzewno - leśnej w Garbatce Letnisko

2021-06-24 14:02

Mają talent i pasje teraz dostaną siedzibę na miarę XXI wieku 70 milionów złotych przekazał samorząd na budowę nowej siedziby dla siedziby Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko. To jedyna w regionie szkoła zawodowa gdzie młodzi ludzi uczą się obróbki drzewa.

Pieniądze na budowę nowej siedziby dla Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko mają pochodzić z budżetu Mazowsza. Na ten cel zostanie przeznaczonych 70 milionów złotych. Za te pieniądze ma powstać nowoczesna w pełni wyposażona szkoła.

-Mówimy tu o budowie części szkolnej, budynku internatu, pełnowymiarowa hala sportowa, czy warsztaty szkolne, które będą małą fabryką. Wiemy dobrze, że w tej szkole powstają piękne rzeczy i jako władze województwa mazowieckiego wiążemy z tym pewne nadzieje. Chcemy zwiększać liczbę kierunków - i mamy nadzieję że takie są też intencję samej dyrekcji szkoły. Na budowie tej szkoły zabezpieczyliśmy kwotę 70 milionów złotych - mówi Rafał Rajkowski wicemarszałek Mazowsza.

Z pieniędzy na inwestycję zadowolone są władze szkoły w Garbatce Letnisko.

- Nasza szkoła funkcjonuje od 75 lat i te warunki w których funkcjonuje sa bardzo trudne. Każdy kto u nas wie, że rękoma uczniów i pod nadzorem nauczycieli powstają przepiękne przedmioty. Mamy szanse na rozwój. Szkolimy w takich zawodach jak tapicer, stolarz. Zajmujemy się zdobnictwem mebli i ich odrestaurowaniem. Ponieważ mamy uczniów i kursantów z całej Polski będziemy mieli możliwość ich kwaterowania w naszym internacie. Stawiamy więc na rozwój szkoły - mówi Elżbieta Cichawa -Grabowska dyrektor ds. inwestycji w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko.

Nowa siedziba szkoły ma być gotowa za dwa lata.

Źródło: 70 milionów na budowę szkoły drzewno - leśnej w Garbatce Letnisko