Arterepia dla dzieci

i

Autor: pixabay

Arterapia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2022-06-21 15:50

Chcą integrować dzieci i młodzież ukraińska z polską, a przy okazji wspierać ich w redukcji stresu - mowa o zajęciach z arteterapii, których organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych.

Poprzez działania artystyczne chcą wspierać dzieci i młodzież w redukcji stresu - mowa o warsztatach z arteterapii. Organizatorem spotkań jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński. - Zależy nam na integracji dzieci ukraińskich z polskimi - mówi Weronika Chajdu - Wach z działu promocji książki i biblioteki:

Chcemy, by spotykały się dzieci nowo przybyłe z Ukrainy razem z dziećmi, które są rodowitymi radomianami i te dzieci mogłyby ze sobą się integrować, współgrać, pokazując sobie tą naszą przestrzeń.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych: 8-12 lat i 13-15 lat. - Na wydarzenie obowiązują zapisy - dodaje Chajdu - Wach.

Zapraszamy do zapisu drogą e-mailowa na adres: [email protected]. W odpowiedzi dostaną Państwo grafik zajęć i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zapisu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zajęcia z arteterapii są współfinansowane przez fundację Św. Mikołaja. Szczegóły wydarzenia dostępne są na fun page-u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.