Białobrzegi: internetowe hity na Wielkanoc

2021-04-02 13:51 AD
malowanie pisanek
Autor: pixabay

Już półtora tysiąca wyświetleń mają prace zgłoszone do "Konkursu z jajem" Miejsko Gminnego Ośrodka ​Kultury w Białobrzegach. Natomiast na konkurs na najładniejszą kartę wielkanocną wpłynęło po kilkadziesiąt prac w każdej kategorii. Wielkanocne konkursy, z powodu pandemii, odbywają się w na profilu społecznościowym.

Wiosenna fala zachorowań na Covid-19 spowodowała zamknięcie placówek kultury. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach będzie zamknięty dla mieszkańców do 9 kwietnia, o ile rządowe obostrzenia sanitarne nie zostaną przedłużone. Dlatego po raz kolejny działalność placówki przeniosła się do internetu i podobnie jak w okresie bożonarodzeniowym okazała się hitem. Na profilu społecznościowym MGOKu można głosować na najpiękniejszą pisankę. Internauci wybierają ją spośród prac nadesłanych na " Konkurs z jajem".

- Praca zyskująca największą popularność ma ponad 80 polubień. Wszystkie pisanki mają około półtora tysiąca wyświetleń, ale te liczby wciąż się zmieniają - informuje Patrycja Płaskocińska z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Dodaje, że takie zainteresowanie cieszy, bo celem konkursów jest aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, rozwijanie talentów oraz kultywowanie lokalnych tradycji wielkanocnych.

Po kilkadziesiąt prac wpłynęło też w każdej kategorii wiekowej na konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną. Tu nadal można wysyłać prace, bo lista uczestników zamykana jest 11 kwietnia. Potem zbierze się jury a wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia. Natomiast internetowe głosowanie na najpiękniejszą pisankę zostanie zamknięte 9 kwietnia. 

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Białobrzegi: internetowe hity na Wielkanoc
Nasi Partnerzy polecają