Budowa MGOK w Białobrzegach

i

Autor: AD

Białobrzegi. Poślizg z oddaniem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury po przebudowie

2021-11-23 14:07

Nie w kwietniu ale w czerwcu - wielkie otwarcie. Rozbudowa ośrodka kultury w Białobrzegach z opóźnieniem. Nowe skrzydło od dwóch miesięcy czeka na dach.

Jak wyjaśnia Adam Bolek burmistrz Białobrzegów, opóźnienia to efekt skoków cen na rynku budowlanym. 

- Nasz wykonawca też ma problemy z dostępem do materiałów. Na dach czekamy chyba od dwóch miesięcy. To specyficzna konstrukcja, bo w budynku będzie kino, więc wymagająca specjalnego wyciszenia. Dach ma być jednak dostarczony jeszcze w tym tygodniu - wyjaśnia włodarz Białobrzegów. 

Po zadaszeni nowego skrzydła Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, mają przyspieszyć prace z układaniem niezbędnych instalacji, m. in. elektrycznej i nagłośnieniowej. Potem przyjdzie czas na tynki a następnie wyposażanie pomieszczeń. 

Obecnie są już położone tynki zewnętrzne i wstawione okna. Jak zapewnia burmistrz, władze miasta są w kontakcie z wykonawcą i na podstawie uzyskanych informacji, można stwierdzić że czerwcowy termin oddania nowej części obiektu, jest realny. 

Przypomnijmy rozbudowa MGOKu ruszyła w grudniu ubiegłego roku, z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Powodem była pandemia, a konkretnie kłopoty z wyłonieniem wykonawcy. 

Źródło: Białobrzegi. Poślizg z oddaniem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury po przebudowie