skrzyżowanie w Szczytach

i

Autor: Archiwum KPP Białobrzegi

Białobrzegi: przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

2022-01-03 16:59

Jedna osoba zginęła oraz 18 kolizji to bilans zdarzeń na skrzyżowaniu w Szczytach, koło Białobrzegów. To miejsce gdzie przecinają się: droga powiatowa i krajowa nr 48 ma być przebudowane w ciągu pół roku.

Modernizację tego skrzyżowania popiera białobrzeska policja. Funkcjonariusze przyznają, że jest tam niebezpiecznie. W tym miejscu drogę powiatową przecina krajowa "czterdziestka ósemka", a więc ruch jest naprawdę duży. W tym rejonie nie ma też przejść dla pieszych. W ciągu trzech lat odnotowano tam 19 zdarzeń. Jak przyznaje Ewa Kozyra z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, większość to kolizje, spowodowane tym, że jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Było jednak zdarzenie tragiczne w skutkach, do którego doszło w sierpniu 2020 roku. 

- Rowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wpadł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Cyklista poniósł śmierć na miejscu - wyjaśnia Ewa Kozyra. 

Za kilka miesięcy w Szczytach ma być znacznie bezpieczniej. W Szczytach powstaną m. in. przejścia dla pieszych. Białobrzegi pozyskały 186 tys. złotych na przebudowę skrzyżowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest już wyłoniony wykonawca tego zadania. Prace mają się rozpocząć niebawem. Skrzyżowanie ma być gotowe w czerwcu.

Źródło: Białobrzegi: przebudują niebezpieczne skrzyżowanie