Budynek Urzędu Miejskiego w Jedlni - Letnisko przejdzie remont

i

Autor: FB/Urząd Miejski w Jedlni - Letnisko

Budynek Urzędu Miejskiego w Jedlni – Letnisko przejdzie remont

2022-05-30 11:22

Zmiana elewacji, ale też rozbudowa o kolejna pomieszczenia - budynek Urzędu Miejski w Jedlni Letnisko przejdzie gruntowny remont.

Budynek Urzędu Miejskiego w Jedlni Letnisko zmieni oblicze. W planach jest zmiana elewacji, ale i dobudowa pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad kilkaset metrów. - Obiekt wymaga prac renowacyjnych - mówi Piotr Leśnowolski, burmistrz miasta i gminy Jedlnia – Letnisko:

Jeśli chodzi o wygląd budynku to mamy plany bardzo szerokie. Począwszy od zmiany estetyki, ale mamy też bardzo starą elewację, ona nie była zmieniana od początku istnienia budynku, więc budynek wygląda nieciekawie na zewnątrz.

W planach jest też rozbudowa budynku o kilkaset dodatkowych metrów. - Chcemy, aby w budynku urzędu pojawiła się Miejska Biblioteka i czytelnia, dodaje Leśnowolski:

Zamierzamy rozbudować budynek urzędu o dodatkowy łącznik. Jako miasto chcemy posiadać bibliotekę z prawdziwego zdarzenia z czytelnią. Natomiast pomieszczenia dawnej biblioteki chcemy zaadaptować na profesjonalny Punkt Obsługi Mieszkańca.

- Zależy nam, aby ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych, informuje Leśnowolski:

Chodzi o to, żeby mieszkańcy, którzy załatwiają sprawy w urzędzie,nie musieli chodzić po piętrach od pokoju do pokoju, ale mieszkaniec powinien załatwić wszystkie sprawy na dole, w profesjonalnym Punkcie Obsługi Mieszkańca. Natomiast poszczególne kondygnacje urzędu powinny, być wykorzystane do pracy urzędników, ale takiej pracy, która nie jest bezpośrednio związana z obsługą mieszkańca.

Obecnie powstaje dokumentacja projektowa inwestycji.