Tochtermana 2

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Czwarta fala pandemii CVID-19- problemy to duża śmiertelnośc i dostęp do respiratorów

2021-12-01 15:40

Czwartą fale pandemii widać już dobrze w radomskich szpitalach Już 140 pacjentów z COViD 19 w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i szpitalu tymczasowym. Problemem dla lekarzy stają się miejsca na oddziale respiratorowym. Duża jest też śmiertelność pacjentów.

W tym momencie zajęte są wszystkie miejsca w szpitalu tymczasowym gdzie przygotowano 100 miejsc dla pacjentów z COVID-19 i 20 miejsc respiratorowych. Chorzy są też na innych oddziałach w szpitalu.

- Obłożenie w tym momencie jest pełne. Mamy też duże ogniska na poszczególnych oddziałach. Chodzi o oddział kardiologii, interny czy neurologii. W tym momencie mamy już 140 pacjentów z COVID-19. 80 procent pacjentów są to osoby niezaszczepione. Największy problem jest w respiratorami. Nie ma dnia, żeby respirator był wolny. Nawet jak się zwolni respirator to przenosimy pacjenta ze Szpitalnego Oddziału Tymczasowego, albo szpitala tymczasowego. Zdarzały się sytuację, jak na razie rzadko, że musieliśmy podłączyć respirator jeszcze na SOR i czekać na miejsce na oddziale intensywnej terapii. To miejsce bardzo szybko się zwalnia, bo problemem jest wysoka śmiertelność pacjentów, głównie niezaszczepionych. Takie mamy przemyślenia z innymi lekarzami. Jak porównamy te wszystkie fale to ta śmiertelność jest wysoka zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych- mówi Wojciech Dworzański lekarz z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W ciągu ostatniej doby stwierdzono 140 zakażeń na COVID-19 w samym Radomiu i 93 w powiecie radomskim.

Źródło: Czwarta fala pandemii CVID-19- problemy to duża śmiertelnośc i dostęp do respiratorów