Sprzęt audio-wideo zakupiony przez KDK

i

Autor: Źródło: Materiały prasowe

Do Kozienickiego Domu Kultury trafił nowoczesny sprzęt cyfrowy

2022-02-03 14:06

Dzięki niemu, placówka będzie mogła m.in. działać online. Więcej o tym w artykule.

Kozienicki Dom Kultury wchodzi w XXI wiek. Do placówki trafił nowoczesny sprzęt cyfrowy. Zakupiono m.in. Kamery cyfrowe w technologii 4K, enkoder do streamingu, statywy, lampy i mikrofony. Dzięki temu, KDK będzie mogło działać online i nie tylko:

Zakupione urządzenia posłużą naszej kadrze do realizacji działań cyfrowych: on-line i hybrydowych. Dzięki nim, nasze działania będą znacznie bardziej atrakcyjne pod kątem technicznym. Profesjonalny sprzęt to także nowe możliwości. Z pewnością pojawią się takie działania, które do tej pory nie były realizowane.

Powiedziała nam Elwira Kozłowska, dyrektor KDK. Zakup sprzętu wyniósł 62 790 zł, czyli o ponad 18 tys. zł mniej niż zakładano. Z oszczędności jakie uzyskano, planowane są dalsze zakupy.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od Narodowego Centrum Kultury wynika, że wkrótce będziemy mogli złożyć aktualizację naszego projektu. Planujemy zakup dodatkowego sprzętu cyfrowego. Będą to m.in. zestawy różnego rodzaju okablowania, dodatkowe baterie do kamer i lamp, statywy mikrofonowe i szereg dodatkowych akcesoriów, które ułatwią korzystanie z nowych kamer. - Powiedziała Elwira Kozłowska

Środki na sprzęt pochodzą z projektu "Konwersja cyfrowa domów kultury". Warto wspomnieć, że w ramach projektu, stronę internetową KDK czeka modernizacja, a ich pracownicy przechodzą specjalne szkolenia.

Źródło: Do Kozienickiego Domu Kultury trafił nowoczesny sprzęt cyfrowy